Мајчинството не ѝ е пречка во кариерата: Сара Мејс и нејзината „Бакар боја“

Точка

24/07/2019

19:10

3.391

Големина на фонт

а а а

Ивица Јанкуловски, има уникатна визија за авторската музика во Македонија.

Преку проектот „Copper room sessions“ тој одлучил да ги отвори вратите на музичката уметност.


Меѓу првите, се разбира, тоа го направи Сара Мејс. Таа со песната „Бакар боја“ започнува ново поглавје во својата кариера.

Сара пред речиси една година се оствари во улогата на мајка, но нејзината музичка кариера “не трпи“ поради тоа. Уживајте во новото музичко остварување на уникатната Сара Мејс. Спонзорирани линкови

Маркетинг