Погледнете ги 15-те хитови кои сте ги обожувале кога сте биле деца, а не сте сфаќале дека имаат +18 стихови

Точка

22/07/2019

16:15

3.593

Големина на фонт

а а а

Многу песни кои станаа безвременски поп хитови во себе содржат некои “валкани“ стихови кои поголем дел од младата публика не ги разбирала ниту пак препознала кога ги пеела додека биле деца.

Black Eyed Peas, Џастин Тимбрлејк, Spice Girls и Crazy Town се само некои од изведувачите во чии песни може да слушнеме едноставни финти од нивните песни и нивните (тогаш неразбирливи) стихови сега многумина ги изненадија.

1. Spice Girls- „2 become 1“


2. Blink- 182 - „All the Small Things“


3. Justin Timberlake - „Rock Your Body“


4. Maroon 5 - „This love“


5. Black Eyed Peas - „My Humps“


6. Missy Elliott - „Work It“


7. Crazy Town - „Butterfly“


8. Shaggy & Rikrok - „It Wasn't Me“


9. OutKast - „Hey Ya!“


10. 50 Cent - „Candy Shop“


11. Christina Aguilera, Lil' Kim, Mýa & Pink - „Lady Marmalade“


12. Nelly Furtado & Timbaland - „Promiscuous“


13. Ciara & Petey Pablo - „Goodies“


14. Fergie - „Fergalicious“


15. TLC - „Red Light Special“
Спонзорирани линкови

Маркетинг