Мажи кои докажуваат дека брадата е нивниот најсилен адут

Супермен

19/07/2019

19:57

2.657

Големина на фонт

а а а

Брадата не е само естетски украс, таа е дел од нашето тело и нашиот заштитен знак кој нè одвојува од женската популација.

Брадата стана неверојатно популарна и мажите со брада повеќе не се „неуредни“, туку со својата брада успешно ги освојуваат женските срца.


Брадата стана тренд на глобално ниво, па и познатите актери со гордост носат брада и одбиваат да се избричат.

Често разговараме за тоа дали мажите треба да носат долга брада или не. Мислењата секогаш се поделени, и мора да се согласиме дека веќе станува збор за вкус, но не можевме, а да не ги забележиме овие фотографии.


Пронајдовме 18 фотографии кои покажуваат дел од најсексапилните мажи на Инстаграм и кои ќе ви покажат колку брадата прави да изгледаме помажествено и посилно.

Брадата денес е дефинитивно во тренд, па ако досега не сте носеле, можеби е време да почнете. Пробајте го ова трвдење и ќе видите дека со брада ќе привлечете поголемо внимание и полесно ќе ги освоите женските срца. 
Спонзорирани линкови

Маркетинг
назад до tocka.com.mk