Озил го промени имиџот, Обамејанг направи интересна споредба на Инстаграм

Дерби

17/07/2019

12:15

1.152

Големина на фонт

а а а

Американската фудбалска репрезентација стигна до светската титула на мундијалот кој неодамна заврши, турнир на кој кај Американките посебно се издвои Меган Рапино.

Сега фантастичната фудбалерка повторно се најде во фокусот на јавноста поради една објава на социјалните мрежи, или поточно за една интересна споредба која ја направи Пјер Емерик Обамејанг. Напаѓачот го искористи новиот стајлинг на Месут Озил за да го спореди со одличната репрезентативка на Америка, порачувајќи дека дури сега дознал зошто Американките станаа светски шампионки.
Спонзорирани линкови

Маркетинг