Белгиецот нема милост кон новите соиграчи: Најдобрите потези на Азар од првите тренинзи во Реал

Дерби

16/07/2019

11:24

828

Големина на фонт

а а а

Еден Азар со полна пареа ги стартуваше подготовките во Монтреал, а угледните мадридски медиуми веќе ги издвоија првите впечатоци од првата недела тренинзи кои ги одработи белгиската суперѕвезда.

Азар е познат како играч кој може да прави чуда на теренот, а од тоа што може да се види на видеото од 30 секунди во кои се прикажани неговите најдобри потези од првите тренинзи како играч на Реал, може да се заклучи дека воопшто нема милост кон новите соиграчи.Спонзорирани линкови

Маркетинг