Гризман уште долго ќе го памети првиот тренинг во Барселона: Новите соиграчи го посрамотија со два „тунели“

Дерби

15/07/2019

14:36

1.473

Големина на фонт

а а а

По вчерашната промоција, Антоан Гризман денеска го одработи првиот тренинг како член на Барселона, а од тоа што можеше да се види, новите соиграчи на двапати му одржаа лекција на францускиот напаѓач.

Гризман најпрво беше „топло“ пречекан со стандардните заушки, за за време на тренинг вежбите, на двапати беше „поздравен“ со тунели кои сигурно добро ќе го освестат и ќе го натераат да биде повнимателен на следните тренинзи.Спонзорирани линкови

Маркетинг