Никола Груевски фотографиран во друштво на унгарска старлета, Твитер заедницата со хумористични реакции

Точка

12/07/2019

12:04

5.394

Големина на фонт

а а а

Поранешниот македонски премиер и лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, пред неколку дена присуствувал на бизнис забава организирана од страна на “ИТЛ Груп”.

На официјалната Фејсбук страница “Budapest Business Party” е објавена фотографија од експремиерот во друштво на двајца мажи и една девојка која го привлече вниманието на јавноста. 


Имено, станува збор за згодната Вивиен, која е познат модел, старлета и инфлуенсер. На истата забава присуствувал и Роко Сифреди, познат италијански порно актер како и претставници од голем број унгарски компании и познати личности од светската естрада.

Откако ваквата фотографија се појави во јавноста, Твитер заедницата не пропушти шанса да се пошегува со истата, а еве само дел од објавите кои “осамнаа” на оваа социјална мрежа:Спонзорирани линкови

Маркетинг