Сончево и топло време со локални врнежи од дожд

Макфакс

12/06/2019

09:19

995

Големина на фонт

а а а

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, информира УХМР.

Утринската температура ќе се движи од 12 до 18 степени, а дневната од 27 до 35 степени. УВ-индексот ќе биде 8.

Во Скопје, сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има краткотраен пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Температурата ќе се движи од 16 до 33 степени.

Од утре ќе преовладува стабилно и многу топло време со температури кои на повеќе места ќе надминат 35 степени.Спонзорирани линкови

Маркетинг