Борисов го провозе со џип Ципрас: Качи се да те вози Б’лгарин

Нетпрес

23/05/2019

11:46

2.757

Големина на фонт

а а а

Премиерот на Бугарија Бојко Борисов се обиде и во улогата да му биде личен шофер на својот грчки колега Алексис Ципрас.

Бугарскиот премиер Бојко Борисов откако го пречека својот грчки колега Алексис Ципрас, го провозе со џип, до местото каде што е планирано да помине интерконекторот за природен гас меѓу Грција и Бугарија.Спонзорирани линкови

Маркетинг