Во несреќата во Драчево загинал поранешен полицаец и целото негово семејство

Точка

15/05/2019

09:12

10.410

Големина на фонт

а а а

Пет лица загинаа во сообраќајната несреќа која вчеравечер се случила во близина на бензинската пумпа на влезот од населбата Драчево во Скопје.

Три лица починале на лице место, а две лица починале на скопските клиники. Неофицијално меѓу загинатите има и малолетно девојче, а во сообраќајката настрадал поранешен полицаец од ПС Драчево.


Се смета дека возилото се движело со преголема брзина и од непознати причини возачот ја изгубил контролата. До несреќата дошло вчеравечер по полноќ , а на самото место до раните утрински часови траел увидот.

Несреќата се случила кога патничкото возило „Рено 5“ удрило во камион за собирање на смет.

Од МВР подетални инфромации за несреќата најавуваат за денеска.

Фотографиите се преземени од Press24.mkСпонзорирани линкови

Маркетинг