Сиљановска до Заев: Народот ќе ви ја испорача метлата на 5 мај

Нетпрес

23/04/2019

11:22

1.850

Големина на фонт

а а а

Актерот Драган Спасов Дац синоќа на премиерот Зоран Заев му подари метла на собирот во Карпош.

Како што истакна актерот, истата добро ќе послужи за најавената чистка што ја соопшти премиерот Заев.

На тоа, претседателскиот кандидат на ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Сиљановска-Давкова рече дека „метлата“ ќе се случи на 5. мај.

„Се чудам од каде „смрдеше рибата?! Народот ќе ви ја испорача „метлата” на 5 мај!“, напиша Давкова на својот Твитер профил.
Спонзорирани линкови

Маркетинг