Познат е новиот клуб на Бразилецот: Пато се врати во старата средина

Дерби

28/03/2019

11:46

874

Големина на фонт

а а а

Некогашниот член на Милан, Челси и Виљареал, Алесандро Пато донесе конечна одлука и го затвори прашањето околу следната дестинација во својата кариера.

Напаѓачот имаше голема број на понуди за да на крајот се одлучи да се врати во средината каде беше одличен во периодот од февруари 2014 до декември 2015 година, а тоа е Сао Пауло.

Тој договори соработката до 2022 година и се очекува да биде големо засилување за бразилскиот гигант. Пато се врати во Бразил по две години минати во Кина во тимот на Тијанџин.Спонзорирани линкови

Маркетинг