Скандалозно! Англичаните и Американците ја користат мигрантската криза за да работат против другите другите! Шпионските MI6 и ЦИА преку Србија меѓу мигрантите шверцувале важен ирански нуклеарен експерт

Точка

11/02/2019

19:13

3.160

Големина на фонт

а а а

Британските шпиони ја искористиле мигрантската криза, за во Британија да прошверцуваат славен ирански нуклеарен научник.

Тој човек, за кој се наведува дека има 47 години, дошол во гумен чамец преправајќи се дека е еден од обичните ирански мигранти. 

Од Иран го извлекле агенти од израелски Мосад и го однеле во Турција, а од таму продолжил преку Грција, Албанија, Србија, Хрватска, Словенија, Австрија, Германија и Франција, а потоа со чамец на воздух преку Ламанш во Британија.

Вкупно 4.500 километри. Се симнал во Лидс последниот ден од минатата година со уште 12 мигранти.

Медиумите наведуваат дека тој е "нуклеарен техничар" и дека има важни информации за иранскиот нуклеарен програм, и не само тоа: тој учествувал во подготовката на атентатот на главниот ирански нуклеарен научник Мустафа Ахмади Рошан, кој бил убиен во 2012-та година во експлозија на автомобил-бомба во Техеран.

Оваа акција заеднички ја извеле израелски Мосад, американска ЦИА и британски MI6. Британците ги вклучиле Мосад и ЦИА за да се сокријат зад нив, бидејќи се потписници на Иранскиот нуклеарен договор, од кој САД се повлекле. Тоа повлекување ја искомпликувало операцијата, испланирана уште во октомври.

"Тоа не мина без проблеми. Неговото отсуство брзо беше забележано и информирани сме дека го бара специјална единица на Исламската револуционера гарда", изјавил извор за "Sunday express".

Тој Иранец бил испрашан во Британија, а потоа пратен во САД.Спонзорирани линкови

Маркетинг