Тенисерката се појави на натпревар во минијатурен фустан и публиката ја "фрли" во транс

Точка

06/10/2018

14:12

11.163

Големина на фонт

а а а

Италијанската тенисерка Камила Џорџи е главна тема помеѓу љубителите на тенисот веќе подолг период и тоа поради својот розов аутфит во кој во септември настапи на WTA турнирите во Токио.

Имено, убавата италијанка го одигра натпреварот во нежно розов фустан под кој носеше боксерки во иста боја, па на моменти изгледаше дека воопшто не носи гаќички. 


"Овие розови гаќички и светлото кое се одбива од теренот дава впечаток дека нејзиниот задник е гол", "Камила инаку ги носи најкратките минијатурни фустани, а ниту овој пат не направи исклучок. Благодарам што ни ги покажа нозете и совршениот задник, Камила", "Носи ли таа танга? Па сè се гледа", беа дел од коментарите под видеото на Јутјуб.

Спонзорирани линкови

Маркетинг