Единствена Македонија: Исплашениот Заев не му дозволи на Бачев да зборува на конференција

Макфакс

04/07/2018

16:52

1.409

Големина на фонт

а а а

Претседателот на Единствена Македонија, Јанко Бачев, кој требаше да зборува на денешната конференција „Македонски перспективи – Како до Европа“, непосредно пред неговиот говор, насловен како „Понуда до Заев за јавен облог на симболични 1 денар дека Македонија ниту ќе стане членка на НАТО и ЕУ ниту ќе го промени името“, не му било дозволено да говори, велат од партијата.

„Единствена Македонија ја прифати поканата на „Цивил“ и благовремено пред два дена го потврди учеството на претседателот Бачев, но лицата од кабинетот на Заев во последен момент на лице место издејствуваа Бачев да биде тргнат од листата на говорници“, соопшти Единствена Македонија.

Спречувањето на Бачев да зборува на конференцијата, како што велат од неговата партија, е одлична вест за македонскиот народ бидејќи се гледа дека Заев е веќе уплашен и по секоја цена ги спречува активностите кои се на линијата на заштита на највисоките национални и државни интереси.

На конференцијата, како што додаваат од партијата на Бачев, говорници биле Зоран Заев, амбасадорите на Германија, Хрватска, Словенија, Унгарија и Бугарија, претседатели на владините наменски невладини организации и партиите од марионетската власта во Скопје, СДСМ, НСДП, ДУИ, Алијанса на Албанците, БЕСА, а единствено не бил дозволен говорот на претседателот на Единствена Македонија.Спонзорирани линкови

Маркетинг