Трамп: Му дадов број на Ким, во недела ќе разговараме

Макфакс

16/06/2018

11:19

886

Големина на фонт

а а а

Американскиот претседател Доналд Трамп изјавил дека се договорил со севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун да се слушнат во недела и ги размениле телефонските броеви.

Трамп на новинарско прашање што ќе прави во недела на денот на татковците, одговорил дека ќе разговара со Северна Кореја.
Спонзорирани линкови

Маркетинг