Путин му го честиташе роденденот на Трамп

Макфакс

14/06/2018

12:56

914

Големина на фонт

а а а

Рускиот претседател Владимир Путин му го честитал роденденот на американскиот претседател Доналд Трамп, изјави портпаролот на Кремељ, Дмитриј Песков.

„Претседателот испрати телеграма со честитка на својот американски колега“ рекол Песков за Тас.

Во меѓувреме, Москва и Вашингтон ја разгледуваат можноста за средба меѓу претседателите на САД и Русија, а најверојатна локација за средбата, би можела да биде Австрија.Спонзорирани линкови

Маркетинг