Силен дожд и град во Србија, улиците под вода

Макфакс

13/06/2018

19:19

1.928

Големина на фонт

а а а

Силен дожд и град паднаа на подрачјето на Ужице во Србија, а на фотографиите објавени на социјалните мрежи се гледа дека улиците се под вода.

Метеоролозите во Србија предупредуваат дека на можност за нвереме ширум земјата, а предупредувањето трае до петок.

Во Белград се очекува појава на краткотројни временски непогоди и интензивни врнежи, проследен со силен ветер и појава на град. Според прогнозите, температурата ќе опадне за 10 степени.Спонзорирани линкови

Маркетинг