Тодор Петров запали свеќи пред постаментот на Ќосето

Макфакс

22/02/2018

10:42

867

Големина на фонт

а а а

Утрово претседателот на Светскиот македонски конгрес, Тодор Петров, запали свеќи пред постаментот на споменикот на Андон Ќосето, кој ноќеска беше отстранет од пред Врховниот суд во Скопје.

Споменикот е пренесен во магацините на „Металскиот завод Тито“. Отстранувањето е извршено по налог на Град Скопје.
Спонзорирани линкови

Маркетинг