Гром удри во патнички авион при полетување

Макфакс

14/11/2017

23:05

2.247

Големина на фонт

а а а

Авион на холандската авиокомпанија КЛМ го погоди гром во моментот на полетувањето.

Инцидентот се случил на аеродромот „Шипол“ во Амстердам. За среќа, никој од патниците и членовите на екипажот во „боингот“ не е повреден.Спонзорирани линкови

Маркетинг