Бугарски ултранационалисти го пречекаа Заев со „Добредојдовте дома“

Макфакс

22/06/2017

12:16

1.161

Големина на фонт

а а а

Членови на бугарската ултранационалистичка партија ВМРО-БНД, чиј лидер е Красимир Каракачанов, го пречекаа македонскиот премиер во Софија со натпис „Добредојдовте дома!“.

Каракачанов, кој е познат по своите националистички ставови, го негира постоењето на македонската нација и во своите чести јавни настапи инсистира дека Македонците се всушност Бугари.Спонзорирани линкови

Маркетинг