Втор ден од посетата на Заев во Софија, во фокусот е економијата

Макфакс

21/06/2017

10:50

378

Големина на фонт

а а а

Претседателот на владата, Зоран Заев, во рамки на официјалната посета на Бугарија заедно со министерот за транспорт и врски Горан Сугарески денеска ќе оствари средба со министерката за енергетика Теменушка Петкова.

Вториот ден од посетата е посветен на економијата. Заев во Бугарија е придружуван од вицепремиерот за евроинтеграции Бујар Османи, министрите за надворешни работи Никола Димитров, за транспорт и врски Горан Сугарески и за култура Робeрт Алаѓозовски.

Вчера тој ја почна посетата со средба со премиерот на Република Бугарија, Бојко Борисов, а попладнето имаше средба со претседателот Румен Радев.Спонзорирани линкови

Маркетинг