Еден загинат и пет повредени во 12 сообраќајки во Скопје

Нетпрес

21/06/2017

10:12

543

Големина на фонт

а а а

Едно лице загина, а пет се полесно повреди во 12-те сообраќајни несреќи што се случиле во текот на вчерашниот ден на подрачјето на СВР Скопје. Седум од сообраќајните несреќи поминале само со материјална штета.

Во текот на вчерашниот ден од страна на сообраќајната полиција откриени се поголем број на прекршоци. Санкционирани се 11 возачи кои се движеле со брзина поголема од дозволената и 10 возачи кои го управувале возилото без возачка дозвола, односно нерегистрирано. Затекнати се 47 непрописно паркирани возила.

Со специјалното возило „пајак“ отстранети се вкупно 72 возила.Спонзорирани линкови

Маркетинг