Германија до 2020 година очекува 3,6 милиони бегалци

Нетпрес

25/02/2016

10:19

503

Големина на фонт

а а а

Германската Влада очекува до 2020 година во Германија да пристигнат 3,6 милиони бегалци или во просек по половина милион секоја година, пишува весникот „Зидојче цајтунг“.

Проценката е направена од Министерството за економија во координација со другите министерства.

Во Германија минатата година влегоа 1,1 милион бегалци и мигранти.


Спонзорирани линкови

Маркетинг