Ова е "фамозното" Ferrari на Мекедонецот, сo кое што тој "се фалел" во Македонска Каменица

Точка

14/09/2015

15:10

8.112

Големина на фонт

а а а

Фотографијата од автомобилот е направена пред два дена во Делчево.

На фотографијата се гледа фамозното Ferrari кое што дваесет и петгодишниот Т.Ц. од Македонска Каменица го изнајмил од рент-а-кар компанија во Швајцарија, а потоа и нелегално си го донел во Македонија, и покрај фактот што немал дозвола за да го вози на овие простори, со тоа причинувајќи ѝ штета на компанијата од над 70.000 евра.Спонзорирани линкови

Маркетинг