Ештон: Спогодбата за асоцијација меѓу Украина и ЕУ не е закана за односите меѓу Киев и Москва

Нетпрес

18/02/2014

10:01

566

Големина на фонт

а а а

Високата претставничка на Европската унија за надворешни работи и безбедносна политика, Кетрин Ештон, смета дека договорот за асоцијација меѓу Украина и Европската унија не претставува закана за односите меѓу Киев и Москва, јави "Интерфакс".

„Русија нема од што да се плаши. Ништо не ги ограничува нејзините историски, економски и социјални врски со соседите“, истакна Ештон.


Спонзорирани линкови

Маркетинг