Галерија: Новата Mazda3 за 2019 година

Новата Мazda3 беше претставена кон крајот на ноември во хечбек и лимузинска верзија како прв модел од овој јапонски произведувач кој користи нова SVA (Skyactiv-Vehicle Architecture) механичка платформа, но и нов Skyactiv-X бензинец.