Пјонгчанг 2018: Фотографии од првите пет дена

По пет дена натпреварување, Германија и понатаму го држи првото место според бројот на освоени медали во Пјонгчанг, а по неа се Холандија и САД. Галеријата се состои од фотографии кои прикажуваат како поминаа натпреварите во повеќе категории, од уметничко лизгање и скелетон па сè до ски скокање и слоупстајл.