Ги менува правилата на игра: Ова е новиот Lamborghini Urus

Италијанскиот производител го претстави новиот SUV модел, прекрасниот Urus кој што покрај „страшниот“ надворешен изглед, може да се пофали со уште пострашен мотор - V8 твин-турбо со 650 КС и максимална брзина од 305 км/ч кој го прави најбрз меѓу SUV возилата на пазарот.