Ја задоволувал сопругата со граната, па заспал: Кога се разбудил, имал што да види

Точка

09/03/2018

15:49

16.761

Големина на фонт

а а а

Перуанецот по име Рубен Валера Корнехо, од градот Арекипа, бил уапсен во средата бидејќи ја усмртил својата сопруга во текот на секс.

Корнехо на полицијата на сослушувањето и раскажал дека кобната вечер со сопругата биле излезени. Навел дека двајцата биле пијани и дека после се заспал, и дека дури следното утро сфатил дека неговата сопруга е мртва. За целиот случај да биде уште побизарен, се воспоставило дека ја убил сопругата со гранатата која ја користел како секс играчка. 

"Испивме малку повеќе. Кога влеговме во собата, почнавме да водиме љубов. Јубица Лерена сакаше да ја задоволам со некој предмет од куќата. Сакаше да го користам како секс играчка", изјавил Корнехо.

Перуанецот додава дека тоа е последното нешто на кое се сеќава.

"Кога се разбудив утрото, ја затекнав жената целата во крв како лежи на креветот. Не се поместуваше, ниту даваше знаци на живот. Веднаш повикал итна помош и полиција", рекол тој.

Шефот на локалната полиција, Хавиер Арана, кој го истражува случајот, навел дека во станот глетката била страшна.

"Жената лежеше крвава во пределот на карлицата. Кога сопругот ми кажа дека имале груб секс, го побаравме помагалото кое го користел во текот на односот. Се шокиравме кога видовме дека станува збор за тромблонска мина долга 40 сантиметри", рекол Арана.

Тој додал дека бомбата стоела меѓу сексуалните помагала.

"На неа имаше траги од крв и срамни влакна. Оружјето беше деактивирано, па не експлодирало во текот на односот. Се претпоставува дека во куќата стоело само како сувенир", соопштил Арана.

Полицијата пронашла и кутија со лекови против болка во близина на креветот.

"Користевме аналгетици за жената да не чувствува болки. И натаму не можеме да веруваме дека на некого ќе му падне на памет да користи граната во тек на секс", додал Арана.

Корнехо е обвинет за убиство и недозволено чување на оружје, но и покрај смртоносните повреди кои и ги нанел на сопругата, бил пуштен да се брани од слобода, со тоа што му бил одземен пасошот за да не ја напушти државата.
Спонзорирани линкови

Маркетинг