Вознемирувачко видео: Трагедија од натпревар: Мртов полицаец, фанови лежат онесвестени на земја

Дерби

23/02/2018

11:28

5.273

Големина на фонт

а а а

Почнаа да излегуваат нови снимки од крвавиот натпревар од Лига Европа меѓу Атлетик Билбао и Спартак Москва, натпревар кој на се друго личеше освен на фудбал.

Непријатните инциденти пред фудбалската арена „Сан Мамеш“, продолжија и низ улиците на овој град.

Атмосферата беше како да има војна, дури и полицијата која интервенираше не успеа да ги спречи блиските контакти меѓу спротивставените групи.

Данокот од овие инциденти е и смртта на официјално лице од групите за безбедност на полицијата, со што за ова најитно ќе се состане Бордот на УЕФА каде дефинитивно ќе има за што да се зборува.Спонзорирани линкови

Маркетинг