Џенифер Лоренс повторно мета на критики: "Би седела на снег за овој фустан!"

Точка

22/02/2018

20:39

4.303

Големина на фонт

а а а

Една од најплатените глумици на светот Џенифер Лоренс, минатите денови е жртва на критики поради провокативниот фустан кој го носела додека се фотографирала со машките колеги во Лондон за време на премиерата на нејзиниот најнов филм. Огорчената глумица му порачала на критичарите дека изборот за облека е нејзин исто колку тоа дали ќе и биде ладно или не.


Имено, многубројни критичари ја запрашале по пат на социјалните мрежи зошто Лоренс не ставила нешто на себе кога се фотографирала со колегите за време на промоцијата на претстојниот филм "Red Sparrow" во Лондон, со оглед на тоа дека во Лондон било многу студено. На објавените фотографии, Лоренс позира во црна Версаче тоалета со длабоко деколте, додека четворицата колеги се во капути. 


"Навистина не знам од каде да почнам. Ова не е смешно, јас сум многу повредена. Тоалетата Версаче е извонредна и мислите дека треба да ја прекријам со некој шал или капут? Бев надвор на пет минути. Би седела во снег за таа тоалета, бидејќи ја сакам модата и тоа е мој избор", напиша Лоренс на својот Фејсбук профил.

Глумицата додала како тие коментари не ѝ се смешни, ниту феминистички, туку сексистички. Коментирањето на она што другите луѓе го прават или носат, нема да ги издигне на некое повисоко ниво.


"Ова создава глупави заблуди од вистинските проблеми. Дојдете си сами на себе. Сè што гледате на мене е мој избор. Па доколку сакам да ми биде ладно, тоа е мој избор"; нагласи Џенифер.


Многубројните фанови на Џенифер ја поддржале и прокоментирале дека критичарите одат предалеку со осудувањето и коментирањето на другите луѓе.
Спонзорирани линкови

Маркетинг