Ѓер прави тим од кој ќе боли глава

Дерби

13/02/2018

12:56

1.388

Големина на фонт

а а а

Амандин Лејно голманката на ЖРК Вардар, која брани во одлична форма и која е една од најдобрите ракометарките оваа сезона, во интервју за француски „Л’Екип“,потврди дека од наредната сезона ќе биде нов голман на Ѓер. Таа стави потпис на едногодишен договор со опција за плус една година.

Во најновото видео во кое Ѓер ги промовира новите ракометарки за сезоната 2018/19 година дефинитивно може да се заклучи дека веќе титулата ќе им биде на дофат во наредната натпреварувачка сезона.

Ѓер како засилување ги потпишаа и Норвежанките Вероника Кристијансен и Кари Братсет на три години.



Спонзорирани линкови

Маркетинг