Македонската пејачка во жешко издание – Наташа Малинкова топлес ги бодреше македонските ракометари

Точка

18/01/2018

16:45

7.297

Големина на фонт

а а а

Деновиве, Македонија ја тресе ракометна еуфорија, а настапот на македонските ракометари на Европското првенство е следено од цела држава.

Помеѓу ракометните навивачи се најдоа и многу членови на естрадата, меѓу кои најмногу се истакна пејачката Наташа Малинкова. Таа објави фотографија на својот Инстаграм профил, на која се гледа како ги бодри македонските ракометари во топлес издание.  

“Македонија! Газиме до полуфинале!”, напишала пејачката под фотографијата на која држи шал со зборот “Македонија” и “#MKD” на нејзиниот грб.

Ваквиот начин на навивање наиде на пофалби од нејзините следбеници кои се надеваат дека Малинкова и понатаму ќе продолжи да ги следи ракометните дуели во вакво разголено издание.Спонзорирани линкови

Маркетинг