Столтенберг следната недела во посета на Македонија

Нетпрес

13/01/2018

14:46

333

Големина на фонт

а а а

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, следната недела доаѓа во дводневна посета на Македонија.

Тој во среда и четврток ќе одржи средби во Македонија со државниот врв.

Ќе одржи и заедничка конференција со премиерот Зоран Заев.Спонзорирани линкови

Маркетинг