Слаб земјотрес почувствуван во Велес

Макфакс

12/01/2018

21:15

1.149

Големина на фонт

а а а

Земјотресот се случил во 19.07 часот а бил на 6 километри од Лозово, 7 километри од Велес и 44 километри од Скопје.

Земјотрес од 2,6 степени според Рихтеровата скала беше почувстуван вечерва од населението во околината на Каратманово и Велес, извести Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје.
Спонзорирани линкови

Маркетинг