Како е да се биде репортер во „Фчерашни новости“?

Точка

11/01/2018

15:49

2.927

Големина на фонт

а а а

По повеќе од 50 епизоди, „Фчерашни новости“ конечно си посветуваат епизода за нив и насушната новинарска работа во Македонија.

Во недела, во новите „Фчерашни новости“ последни дознајте: 

- Зошто е ризично да се биде репортер на терен?

- Тешка ли е новинарската професија?

- Како е да се биде репортер во „Фчерашни новости“ ?

Пародичните вести овојпат ќе ги гледаме малку подоцна од вообичаениот термин. Епизодата 16 од третата сезона гледајте ја во недела по ракометот во 22 часот на „Телма“ и во живо на нивната официјална страница на „Фејсбук“.Спонзорирани линкови

Маркетинг