(ВИДЕО) Шилегов ја прекина прес-конференцијата на Трајановски за да го повика на дебата

Макфакс

12/10/2017

18:33

558

Големина на фонт

а а а

Кандидатот за градоначалник на Скопје од СДСМ, Петре Шилегов, јавно го повика неговиот противкандидат од ВМРО-ДПМНЕ, Коце Трајановски, на ТВ дебата.

„Денеска, на потпишувањето на барањата на иницијативата О2, Коце се обиде да ми реплицира на мојата изјава, па го поканив конечно да дојде на дебата вечерва на ТВ Телма“, напиша Шилегов на „Фејсбук“.Спонзорирани линкови

Маркетинг