Во спотот за "Despacito" е жешка заводничка, а кога ќе влезе во теретана е вистински ѕвер

Точка

12/10/2017

14:03

7.022

Големина на фонт

а а а

Зулејка Ривера, некогашната Мис Порторико и победничка на натпреварувањето "Miss Universe", објаснила како треба да се вежба.

Сите кои го гледале спотот за песната "Despacito" сигурно ја забележале атрактивната Зулејка Ривера, која во истиот глуми заводничка. Убавата Порториканка воодушевила многу мажи, но и жени ширум светот со својата убавина. 

Инаку, Зулејка е поранешна Мис на својата држава, своевремено и победничка на "Miss Unverse". Мајката на едно дете има и совршена линија, која ја должи на макотрпното вежбање во теретана. 


Зулејка на својот профил на Инстаграм објавила две снимки на кои открила како изгледа нејзиниот тренинг. 


Прво вежбала со сајли, при што меѓу другото го затегнувала и својот задник... 

...а потоа се пофалила и со стомачните вежби на вреќа за бокс. Зулејка ја прегрнала вреќата со нозе, почнала да прави стомачни вежби, додека тренерот ја удирал со ракавици во пределот на стомакот. 

Само можеме да кажеме: "Зулејка, секоја чест". 

Спонзорирани линкови

Маркетинг