СССР-носталгија во Русија

Макфакс

22/09/2017

23:21

335

Големина на фонт

а а а

Денеска во центарот на Москва се откриени бисти на седум советски лидери, меѓу кои и Јозеф Сталин и Владимир Ленин.

Меѓу другото, беа откриени склуптури посветени на Никита Хрушчов, Леонид Брежнев, Јуриј Андропов, Константин Черњенко и Михаил Горбачов, последниот советски лидер.Спонзорирани линкови

Маркетинг