Признание за голманот на Вардар: Ѓорѓески ја има одбраната на рундата во СЕХА

Дерби

22/09/2017

13:48

325

Големина на фонт

а а а

Голманот на Вардар, Даниел Ѓорѓески ја има најдобрата одбрана во четвртото коло во СЕХА лигата.

Ѓорѓески го доби овие признание благодарение на навивачите, фановите кои му дадоа најголема поддршка во конкуренција на Витали Чарапенка од Мешков Брест, Урбан Лесјак од Целје, Бојан Перовиќ од Војводина и Клемен Форлин од Горење Велење.

Во продолжение погледнете го Даниел во акција на средбата со Татран Прешов како и комплетната Топ 5 на интервенции на колото.Спонзорирани линкови

Маркетинг