Никогаш нема да погодите колку години има: Жените лудуваат по овој маж со седа коса

Точка

12/08/2017

12:09

13.396

Големина на фонт

а а а

На некои луѓе голема желба и животна цел им е да изгледаат што помладо, но има и такви кои сакаат да изгледаат постаро - и успеваат во тоа.

На Павел рано почнала да му белее косата и тоа не му се допаѓало, па одлучил да ги бојадиса косата и брадата во бело. Со фитнес се занимава од тинејџерски денови, а моментално изгледа подобро од било кога. 

"It is wise to persuade people to do things and make them think it was their own idea." -Nelson Mandela- These are words that are almost sacred.

A post shared by Pawel Ladziak - Polish Viking® (@pavel_ladziak) on

Популарен е на социјалните мрежи - на Инстаграм го следат повеќе од 300.000 корисници.

Но, во 20-тите години паднал во "црна дупка" и не вежбал со години, туку излегувал и дивјачки се забавувал. Сепак, собрал сили и повторно се вратил на својата прва љубов.

Луѓето го споредуваат со "најзгодниот дедо на светот", 50-годишниот Италијанец Џанлука Ваки, а Лаџиак вели дека таквите споредби му се допаѓаат.

Zawsze mówię, że dieta to podstawa ale nie wszystkie potrzebne składniki da się w prosty sposób z niej uzyskać. Niektóre wręcz nie występują w standardowych posiłkach. Pamiętaj o odpowiedniej suplementacji. Jeśli zechcesz zerknij na stronę www.prozis.com/Vy9 (link zamieszczony w moim BIO) i wybierz coś z @xcore albo @prozis a jeśli będziesz mieć problem z doborem albo zakupem pisz do mnie. 🙋🏼‍♂️ ... @xcorenutrition @prozis @bella_line_wellness_centrum #prozis #polishboy #polishboys #polishman #polishmen #polish #polska #poland #warsaw #warszawa #krakow #wroclaw #poznan #gdansk #siłownia #motywacja #dieta #sylwetka #motywator #polskichlopak #polishmodel #gymselfie #selfie #cityfit #bydgoszcz #dieta #potreningu #biceps #forma #gym

A post shared by Pawel Ladziak - Polish Viking® (@pavel_ladziak) on

Споредувајќи ги неговите фотографии од минатото се денешните, речиси е невозможно да се поверува дека станува збор за истата личност.


On the left in the picture I was dreaming about what I have now. Today I know that 10 years of hard work was worth it. 💪🏻 2007-2017

A post shared by Pawel Ladziak - Polish Viking® (@pavel_ladziak) onСпонзорирани линкови

Маркетинг