„Чиста" Барселона – без црвен картон и направен пенал оваа сезона во Ла Лига

Дерби

20/03/2017

22:00

1.910

Големина на фонт

а а а

Тимот на Барселона успеа да изедначи рекорд стар 46 години во Ла Лига, откако во воведните 28. кола, тимот нема добиено ниту еден црвен картон, ниту пак направено фаул за најстрога казна во својот шеснаесетник.

Сето тоа се потврди со синоќешната победа над Валенсија од 4:2, каде пак противникот доби и црвен картон и направи пенал над играчите на Барселона.

Последниот пенал кој бил досуден против Барселона е на 14-ти февруари 2016 година против Селта Виго, додека последен црвен картон „каталонците“ добија пред две години кога Маскерано беше исклучен на средбата против Еибар.


Спонозорирани линкови

Маркетинг