Кражба во стан во Скопје

Нетпрес

20/03/2017

15:21

368

Големина на фонт

а а а

Пиштол марка „Аркус“, калибар девет милиметри, со рамка со 15 куршуми и уште две рамки за пиштол, 55 куршуми, два часовника, златно ланче, алка и 3.000 денари се украдени синоќа од стан во Скопје.

Според МВР, кражбата се случила меѓу 19 и 00:10 часот во стан на улицата „Хераклеа“, сопственост на Х.К. (43).

Сторителот, засега се уште непознат, со погоден клуч или калауз ја отворил влезната врата, влегол во станот и пред кражбата извршил пребарување.

Се преземаат мерки за негово пронаоѓање и за целосно расчистување на случајот.


Спонзорирани линкови

Маркетинг