Се напиле, па потопиле две села! Пијани си играле со вентилите и уништиле сè

Точка

20/03/2017

09:47

2.038

Големина на фонт

а а а

Тројца пијани мажи потопиле две села во Виетнам..

Всушност, минатата среда во два часот по полоноќ провалиле во контролната соба на браната и ги отвориле вентилите.


Во двете села се излиле два милиони кубни метри вода. Водата уништила 15 тони на шеќерна трска. Штетата која ја направиле е проценета на 12.500 евра.

За среќа во поплавите нема тешко повредени. Уште не се знае каква казна ќе добијат мажите, можно е да им се одреди само парична казна.Спонзорирани линкови

Маркетинг