Ракетирана џамија во Јемен, загинаа најмалку 26 војници

Макфакс

17/03/2017

18:49

734

Големина на фонт

а а а

Најмалку 26 провладини војници загинаа, а 40 се ранети при ракетирање на џамија во војната база источно од Сана, во јемен, соопштено е од болнички извори.

На мета на нападот, за кој одговорноста ја презеле бунтовниците, била џамијата во воената база Кофелу, во покраината Марибу, за време на петочната молитва.

Врз џамијата биле истрелани ракети.


Спонозорирани линкови

Маркетинг