Поради оваа обична фотографија, овој татко стана "мажот од соништата"

Точка

17/03/2017

14:42

7.459

Големина на фонт

а а а

Овој татко својата задача ја сфатил многу сериозно..

По повод неодамнешното, виртуелно, глобално мајчинско движење "Just Take The God Damn picture", овој татко својата задача ја сфатил сериозно па сега ги поттикнува и другите татковци да го направат истото.


Односно - и тие да го прават истото, секој ден!

Но подоцна се испоставило дека зад оваа фотографија стои уште една голема причина зошто таткото ја направил и објавил, бидејќи не сакал само мајките да ги поисоветуваме со мајчинство и бебенца, но и да ја прикаже позадината на мајчинството.

Мајките се фотографираат најнормално, во секојдневни ситуации при интеракција со своите бебенца - за да имаат "убави" спомени од нивните дечиња додека уште се бебиња. Па ги молат татковците да ги фотографираат.

After winning a battle with testicular cancer last year we finally got our first born son. <3 *pro-tip*Real men take care of their baby while mommy takes as many naps as she needs. She's been through an ordeal! Suck it up guys and be her dream husband!


Ние сметаме дека на оваа мајка ќе и' биде исклучително задоволство да ја има и оваа фотографија во семејниот албум, иако таа само спие, а тато се грижи за бебенцето. Доказ дека и татковците се подеднакво полни со љубов, грижа и сочувство во ваквите ситуации дополнително го потврдил со убавите зборорви под фотографијата - "На вистинските мажи никогаш не им претставува проблем да ја преземат грижата за бебенцето додека мама го добива заслужениот и потребен сон"..

Зарем ова не е вистинската покана и другите татковци ширум светот да не се колебаат да ги свртат мобилните телефони за да ги овековечат скапоцените моменти од семејниот живот? Без разлика на ситуацијата, дали вашата сакана е нашминката или не, има фризура или не - важно е да фотографирате! И да бидете секогаш тука за неа и за вашето бебенце.

Дали слушнавте драги мажи?


Спонзорирани линкови

Маркетинг