Пожар изгоре кат и покрив од куќа во Скопје

Нетпрес

17/03/2017

14:09

367

Големина на фонт

а а а

Целосно е изгорен горниот кат и покривот од куќа на ул. „Индира Ганди“ во Скопје, сопственост на А.Е. (60), во пожар кој од засега непознати причини избувнал ноќеска.

Како што соопшти МВР, пожарот во ЕИК бил пријавен во 4.20 часот и бил изгаснат од екипа на Бригадата за противпожарна заштита.

Увид на местото на настанот ќе се врши во текот на денов.


Спонзорирани линкови

Маркетинг

Whoops, looks like something went wrong.