Извлечени се четвртфиналните двојки во Лига Европа

Макфакс

17/03/2017

13:43

1.687

Големина на фонт

а а а

УЕФА, во своето седиште во швајраскиот град Нион, во петокот, со жрепка ги одреди четвртфиналните двојки во Лига Европа.

Манчестер Јунајтед во оваа конкуренција е најголемиот фаворит за титулата, во четвртфиналето ќе игра против Андерлехт, а во првиот натпревар ќе гостува во Брисел.

Лига Европа сезона 2016/2017, четвртфинални двојки:

Селта Виго-Генк
Ајакс-Шалке
Олимпик Лион-Бешикташ
Андерлехт-Манчестер Јунајтед

Првите натпревари ќе се одиграат на 13-ти април, а реваншите на програмата ќе бидат недела дена подоцна на 20-ти април.


Спонзорирани линкови

Маркетинг