Десетте феноменални реакции на луѓе кои за прв пат искусија нешто во животот

Точка

16/03/2017

13:59

3.021

Големина на фонт

а а а

Не е важно колку пати ќе го повторите потоа искуството, не постои ништо слично на тоа кога го правите за прв пат.


Без разлика дали станува збор за кога прв пат ќе видите снег, кога прв пат ќе влезете во море или океан, прв пат кога се возите на ролеркостер или јавате коњ - првиот пат кога ќе ја искусите магијата (или теророт) на тоа искуство - тие моменти остануваат со вас засекогаш.

1. Мојот слеп пријател за прв пат држи мачка во раце


2. И' купив на баба ми iPad. Таа има 84 години и никогаш немала таблет во својот живот, па сакаше еден чисто од "уметнички" побуди. И' купив Artrage и ја оставив сама дома со нејзината нова играчка 30 минути. Еве што најдов кога се вратив..


3. Мојата 92-годишна прабаба се запознава со мојата ќеркичка која е стара само два дена за прв пат. Животот доаѓа и си оди, но како и да е, убав е.


4. Тимот Rwanda гледаат снег за прв пат во животот!


5. За прв пат се збуни помеѓу својот татко и неговиот брат близнак.


6. Прекрасната реакција на ова дететнце за неговиот прв дожд.


7. Првите огномети во животот на ова бебенце.


8. Многу оддамна мојата прабаба ни вети дека ако го доживее својот 100-ти роденден, ќе се качи за прв пат на мотор и ќе доволи да ја свртат круг. Епа еве дојде и тој ден.


9. Денес за прв пат ја држам мојата книга за деца со мојата десна рака.


10. Мало девочје може да слуша за прв пат во животот.Спонзорирани линкови

Маркетинг